Jdi na obsah Jdi na menu
 


Národný týždeň manželstva 2019

Deň Pána sa nám stal príležitosťou stretnúť sa s manželmi. Naozaj požehnaný čas!

article preview

Nájsť si čas na vlastné manželstvo je naozaj obohacujúce. Presvedčili sme sa o tom aj v našej farnosti v nedeľu 17. februára, kedy sa sme v rámci Národného týždňa manželstva zastavili a spoločne s manželmi strávili pekné popoludnie. Všetko to začalo tým najdôležitejším - modlitbou akatistu požehnania rodín v miestom Slovinskom chráme. 

Po modlitbe pozvanie na kávu a čaj prijalo niekoľko manželských párov, ktoré sa počas ich popíjania mohli započúvať do prednášky  o rôznych spôsoboch komunikácie a jazykoch, ktoré vo svojej odlišnosti ako muž a žena v manželstve používame. V záverečnom kvíze sme zistili, akým jazykom komunikujeme najčastejšie my sami.

Spontánnu zábavu sme ukončili predstavením hry Duet 2, ktorú sme si v manželských pároch hneď aj zahrali. O zábavu a smiech nuda nebola. 

Záverečná modlitba zverenia našich manželstiev pod ochranu presvätej Bohorodičky ukončila toto stretnutie, ktoré má byť štartom pravidelného stretávania sa manželov v našej farnosti.

 

Náhledy fotografií ze složky Národný týždeň manželstva 2019